loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Produkt pod lupą: MINI KM150-D110-V1

W naszej stałej rubryce na blogu bierzemy "pod lupę" wszystkie produkty sanitarne i rewizyjne. Tym razem pod naszym czujnym okiem znalazł się produkt - wpust nierdzewny - kratka ściekowa  MINI KM150-D110-V1. Jesteś ciekawy tego modelu? Zapraszamy do artykułu.

Dzisiaj „pod lupą” analizujemy produkt – wpust nierdzewny o indeksie / nazwie MINI KM150-D110-V1.

Biorąc pod uwagę czysto techniczne aspekty - ta kratka ściekowa standardowo jest dostępna z rusztem drabinowym lub rusztem blaszanym. Zamawiając ten model jednoczęściowej nierdzewnej kratki ściekowej otrzymamy w zestawie: korpus (całty trzon wpustu) z odpływem pionowym o wymiarach DN110, 1 ruszt do wyboru (blaszany lub drabinowy), sitko do wyłapywania stałych, większych odpadów, syfon MINI tzw. standard – czyli syfon mokry, który stanowić będzie świetną blokadę od przykrych zapachów z kanalizacji. Ważna uwaga – to jeśli rzadko użytkujemy pomieszczenie z tą kratką ściekową to raz na tydzień starajmy się sprawdzać czy syfon w kratce ściekowej zawiera wodę. Jest to o tyle ważne z punktu widzenia nieprzyjemnych zapachów, które mogą się wydobywać, gdy blokada wodna nie będzie miała wody. Kratka MINI KM150-D110-V1 posiada syfon mokry, który nie przepuszcza zapachów o ile jest w nim pewny poziom wody / cieczy. Syfony tego typu są jednymi z najczęściej stosowanymi w instalacjach sanitarnych i bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, kiedy minimum zostanie spełnione ( zachowanie pewnego poziomu wody w syfonie).

Jak widać pod jednym indeksem MINI KM150-D110-V1 kryje się kilka części zestawu i to one stanowią całość tej popularnej wśród Klientów kratki ściekowej. Dla ułatwienia cena standardowo obejmuje więc wszystkie części wpustu nierdzewnego.

Jeśli chodzi o część praktyczną, tj . gdzie i w jakim celu najlepiej zastosować tą kratkę ściekową – należy tutaj przeanalizować parametry wraz z funkcjonalnością, jaką nam gwaratuje ten model kratki ściekowej.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę, że wpust ten pochodzi z serii MINI standardowych kratek ściekowych. Przynależność do serii MINI nie oznacza, że ta kratka może być lub jest małych wymiarów. Otóż, góry kwadratowe kratek MINI w założeniu mogą być produkowane są od 150x150 mm, a największe aż do 400x400 mm. Jak widać, nazwa serii nie dotyczy w punkt wymiarów, ale przede wszystkim przepustowości.

Przepustowość w rozumieniu maksymalnej ilości wody, którą kratka ściekowa ma odprowadzić w danej jednostce czasu to właśnie kwestia, która była decydująca w stworzeniu serii MINI.

Dlatego, jeśli wiemy, że będą bardzo duże zrzuty wody w pomieszczeniu z kratką ściekową – typ MINI KM150-D110-V1 z serii MINI może nie być wystarczający.

Bardzo duże zrzuty wody to niemal nieustanna praca wpustu z wodą, jej ciśnieniem i ilością.

Standarowo nie ma potrzeby montażu kratek ściekowych o większej przepustowości niż z serii MINI. Zwykle do łazienek, pomieszczeń sanitarnych w firmach lub nawet restauracji – wystarczy zastosowanie kratki ściekowej z serii MINI. Kratka tego typu doskonale odprowadza wodę, jest funkcjonalna i o wiele tańsza niżeli kratki ściekowe z innych serii.

Po drugie, można zauwać, że model wpustu MINI KM150-D110-V1 nie ma szerokich rantów/ krawędzi. Zatem nie ma w rantach profili nierdzewnych. Co to oznacza? Świadczy to o tym, że w wyższych klasach obciążenia, tj. pod użytek częstego najeżdżania wózkami widłowymi – kratka ta nie jest dedykowana. Brak wzmocnienia krawędzi w modelu KM150 wynika po prostu z małej ilości miejsca na otwory odwadniające i profile nierdzewne jednocześnie. Zatem model tej kratki montujemy w miejscach, gdzie ciężkie samochody, wózki nie mają dozwolonego ruchu.

Naturalne jest, że kanalizacja nie ulegnie raczej poważnej awarii w przypadku jednorazowego najazdu ciężkiego sprzętu, ale unikajmy tego, ponieważ mogloby to spowodowac nieestetyczne odgniecenia w stali nierdzewnej lub co gorsza zapadnięcie się rusztu nierdzewnego. Jednak w takich przypadkach – łatwo o wymianę takiej uszkodzonej pokrywy, ponieważ jest to element wyciągalny.

Coraz większe zainteresowanie nierdzewnym modelem tego wpustu jest wśród Klientów indywidualnych. Ten model kratki ściekowej MINI KM150-D110-V1-B10 tj. z rusztem blasznym montowany jest często również na tarasach restauracyjnych oraz prywatnych domów i willi. Natomiast model MINI KM150-D110-V1-D10 stosowany jest najczęściej do restauracji, sanitariatów, z możliwością przejazdu wózków inwalidzkich i lżejszych sprzętów kołowych.

Podsumowując, wzięty „pod lupę” model kratki ściekowej 1- modułowej - MINI KM150-D110-V1 jest dostępny pod dwoma skonkretyzowanymi już indeksami z rozwinięciami określającymi nasz wybów rusztu przykrywającego (na końcu symbolu -B10 lub -D10):

 1. MINI KM150-D110-V1- B10 – z rusztem blaszanym – z 12 otworami wyciętymi profesjonalnym laserem, które odprowadzają wodę w jednostce czasu. Warto tutaj podkreślić, że na rynku odwodnień sanitarnych pojawiły się także gorszej jakości podróbki tego modelu w niektórych hurtowniach sanitarnych; firmy wykonujące takie podróbki oryginalnychproduktów KMB Steel Product łamią prawo i narażają Klientów na awargie systemów kanalizacyjnych, dlatego warto jest być czujnym.
  Klienci zgłaszali, że wówczas podróbka posiadała tylko 8 otworów i to wybijanych wybijarką a nie wycinanych profesjonalnym laserem; w takich podóbkach ilość odprowadzanej wody w jednostce jest znacznie mniejsza niżeli w oryginalnych kratkach ściekowych KMB Steel Product, dlatego przy zakupie zawsze należy zwracać na to uwagę i pytać o producenta.

  Oryginalny produkt MINI KM150-D110-V1-B10 KMB Steel Product z rusztem blaszanym:

  wpust KM150-D110-V1-B10

  Porównanie podróbki z oryginałem:
  Uwaga na podróbki w niektórych hurtowniach

 2. MINI KM150-D110-V1- D10 – z rusztem drabinowym – wykonanego z płaskownika 10x4.

  Ruszt składa się z kilku lub kilkudziesięciu ( w zależności od rozmiaru) takich płaskowników zespawanych ze sobą.
  Każdy taki zestaw zawiera oprócz wybranego rusztu także sitko oraz syfon i korpus wpustu.

  Oryginalny produkt MINI KM150-D110-V1-D10 KMB Steel Product z rusztem drabinowym:

wpust KM150-D110-V1-D10

Zalety kratki ściekowej MINI KM150-D110-V1:

 • jest to tani, ekonomiczny produkt,

 • spełnia wymagania sanitarne i najwyższy poziom higieny – naddaje się domontażu w obiektach gastronomicznych i z kontaktem z żywnością,

 • jest lekki – waży ok. 2,5 kg,

 • jest bardzo łatwy w montażu,

 • do zastosowania profesjonalnego jak i w przydomowych tarasach, willach

 • ma łatwo demontowalne części składowe, co ułatwia mycie i utrzymanie higieny,

 • jest zwykle dostępny niemal 24 h/dobę,

 • jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304 lub można złożyć zamówienie specjalne na wykonanie go ze stali kwasoodpornej AISI 316

 • wymiar może być zmodyfikowany pod indywidualne zapotrzebowanie Klienta,

 • pod indywidualne zamówienia możemy stworzyć dedykowany wzór rusztu przykrywającego ten model wpustu nierdzewnego, aby kratka ściekowa idealnie pasowała do obiektu i przy tym spełniała swoją funkcję oraz zachowywała daną przepustowość

  Model wpustu nierdzewnego KM150-D110-V1 można zamówić nie tylko bezpośrednio u producenta KMB Steel Product, ale również w wielu hurtowniach oraz w oficjalnym sklepie internetowym producenta pod LINKIEM poniżej:
  >>> tu kupisz ten wpust- KLIKNIJ <<<

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
 • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło