loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Wilgoć w łazience? Pozbądź się problemu raz na zawsze

Wilgoć w łazience? To bardzo częsty problem... Przeczytaj jak warto w łatwy sosób można mu zaradzić.

Zaczyna się od brzydkiego, przykrego zapachu, a potem wszystko jest tym ogarnięte...

WILGOĆ - bo o niej mowa, jest bardzo częstym problemem w domach, mieszkananiach oraz łazienkach publicznych. Czy zawsze nadmierna wilgoć jest spowodowana zaniedbaniem w łaziece?

Otóż, nie. Wilgoć pojawia się wszędzie tam, gdzie znajduje się źródło i ujście wodne. Nietrudno więc dostrzec, że ciepłe, gorące kąpiele powodują parowanie luster, i przesiąkanie wilgocią ręczników. To niestety tylko początek kłopotów, bo w łazience mocno zaparowanej pleśnń pojawia się niemal jak na zaproszenie...

Pleśń na ścianach, między kafelkami - brzmi jak koszmar, ale możemy tego uniknąć.

Po pierwsze - dobra wentylacja pomieszczenia.

Zadbajmy o to, aby kratki wentylacyjne były czyste i dobrze funkcjonowały. Naturalne wietrzenie pomieszczenia jest też świetnym sposobem na pozbycie się wilgoci.

Większość łazienek niestety nie posiada okien, ale spokojnie można zadbać o doibrą cyrkulację powietrza także bez okna.

Po drugie - dobre zabezpieczenie miejsc mokrych.

Pamiętajmy, że hydroizolacja to doskonały sposób na uniknięcie przykrych niespodzianek zalewowych... Warto więc zadbać o folię w płynie pod wanną i umywalką i bidetem.

Po trzecie - dobre odwodnienia i kratki ściekowe, odwodnienia prysznicowe.

Zadbajmy o to, aby zamontowano w naszych domach tylko odwodnienia dobrej jakości od sprawdzonego producenta, który daje gwarancję na swoje produkty i chętnie doradzi odpowiednie rozwiązanie do naszego domu. Najlepiej zakupić odwodnienia ze stali nierdzewnej, które są higienicznymi produktami. Odwodnienia prysznicowe i kratki ściekowe z mokrym syfonem swietnie odprowadzą nadmiar wody zapobiegając wilgoci. Dzięki temu wyeliminujemy niebezpieczne źródło pleśni i grzyba w naszej łazience, a kąpiel zawsze będzie komfoertowa i beztroska.

Pamiętajmy, że mądre zarządzanie wodą również w naszym domu jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Dobre odwodnienie i osuszenie potencjalnie mokrych, wilgotnych miejsc szybko da dobre rezltaty w postaci przyjemnego zapachu w łazience i braku śladów mokrych plam.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło