loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Zagrożenia drożności kratek ściekowych

Codzienne korzystanie z danego obiektu, przestrzeni prywatnej bądź publicznej generuje szereg problemów związanych z nie zawsze prawidłowym jej użytkowaniem. Zatem jak dbać o kratki ściekowe i system kanalizacyjny, aby zapewnić odpowiedni dobry przepływ wodny w naszych rurach i aby służyły one na lata? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Zatkana kratka ściekowa i rury kanalizacyjne... Z tymi problemami zetknął się chyba każdy chociaż raz w życiu. Z pozoru niegroźne awarie kanalizacji mogą często doprowadzić do poważnej niedrożności i co gorsza tzw. "cofki" nieczystości do naszych pomieszczeń, w których znajdują się kratki ściekowe. Jest to szczególnie niebezpieczne z punktu zachowania higieny i zasad sanitarnych w łazienkach i przestrzeniach publicznych. Groźne bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby mogą w ten sposób przedostać sie do pomieszczeń, z których korzystamy.

Wówczas mało kto zastanawia się jak zapobiegać zatykaniu rur , a jedynie próbujemy przetkać zator. Jest to duży błąd, bo przecież profilaktyka ma ogromne znaczenie we wszystkich dziedzinach naszego życia.

Jak zatem zapobiegać zagrożeniu niedrożności kratek ściekowych?

Po pierwsze, musimy znać źródło najczęstszych zatorów rur i kratek ściekowych.

- włosy, zwłaszcza te długie, to zagrożenie dla drożnych kratek ściekowych i systemów kanalizacyjnych; długie włosy naturalnie wypadające zwłaszcza podczas kąpieli, podczas suszenia na basenach lubią plątać się z domieszką innych nieczystości właśnie w naszych rurach kanalizacyjnych.

- resztki jedzenia, skrawki i odpady mięsne i rybie - zwłaszcza w restauracjach i profesjonalnych kuchniach i stołówkach - pamiętajmy, że płetwy ryb, łuski, odpady mięsne itd. to poważne zagrożenie drożności naszej kanalizacji;

- wszelkie oleiste ciecze - resztki frytury oraz wszelkie substancje o gęstości właściwej większej od wody

Po drugie, musimy stosować załączone akcesoria do zestawu kratek ściekowych.

Sitka, koszyki osadcze oraz profesjonalne duże kosze osadcze to nasi obrońcy przed zatorami kratek ściekowych. Często podczas czyszczenia kratek ściekowych zapominamy o ponownym ich włożeniu lub celowo nie zakładamy, aby woda łatwiej była wlewana do rur. Otóż to poważny błąd. Woda i nieczystości łatwiej wlewane mogą potem okazać się poważną blokadą naszych rur.

Dzięki zastosowaniu tych akcesoriów jesteśmy w stanie kontrolować zrzuty odpadów stałych, co w dużym stopniu zapobiega powstawaniu dużych awarii kanalizacyjnych w całym obiekcie.

Najlepiej oczywiście sprawdzają się akcesoria ze stali nierdzewnej i/ lub kwasoodpornej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło