loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Ochrona przed wodą czy symbioza żywiołu wody z człowiekiem?

Jak radzić sobie z takim żywiołem jakim jest woda? Czy zawsze należy się bać jej siły? Czy jest recepta na życie zgodne z naturą z jednoczesnym przeciwdzałaniem podtopieniom? Przeczytaj ten tekst, a na pewno dowiesz się więcej...

Ochrona czy symbioza?

Woda... Bez niej życie na Ziemi jest niemożliwe. Nie możemy funkcjonować bez tego związku chemicznego, zwanego też tlenkiem wodoru lub też bryłą dwudziestościanu wg myśli Platona. Jednak życie z tak pięknym żywiołem tez wiąże się z niebezpieczeństwami. Powodzie, ulewy, fale i prądy morskie i wiele innych sytuacji pokazują, że powinniśmy żyć zgodnie z naturą. I tak jak w przeszłości - w starożytnym Egipcie, życie codzienne przebiegało zgodnie z "zyciem" i wylewami Nilu - tak dzisiaj nadal należy kontynuować i stosować się do koncepcji symbiotycznego współistnienia z wodą i naturą.

Czy powinniśmy się także chronić przed wodą?

Ochrona to nie do końca właściwe słowo, powinniśmy raczej być świadomi żywiołu wody - jej reguł i kaprysów, a chronić się przed nią w ostateczności podczas anomalii pogodowych. Symbioza to najlepsze co możemy zrobić, aby życie z tym żywiołem było lepsze i łatwiejsze.

Symbiotyczne zarządzanie wodami powierzchniowymi to inteligentne działanie, które pozwala na właściwe przepływy wody w przyrodzie i w obiektach budowanych przez człowieka.

Właśnie w takich inwestycjach zastosowanie wysokiej jakości kratek ściekowych i profesjonalnych odwodnień ma ogromne znaczenie. Mądre zarządzanie przepływami wodnymi to odprowadzanie nadmiaru wody do systemów kanalizacji, a następnie kierowanie jej do oczyszczalni.

Są również wspomniane sytuacje anomalii pogodowych. Czy wtedy należy się chronić przed żywiołem?

Otóż, należy działać rozważnie - po powtarzających się obfitych ulewach, które zalewają i wręcz podtapiają garaże i piwnice - należy w takich sytuacjach sprawdzić funkcjonowanie systemów odwadniających. Najczęściej po prostu odwodnienie nie nadąża z odprowadzeniem wody w jednostce czasu. Dlatego też, należy zastosować wówczas wpust lub kanał z większą przepustowością lub zastosować odwodnienie specjalne.

Czym jest odwodnienie specjalne przeciwzalewowe?

Odwodnienie - kratka ściekowa ze specjalnymi funkcjonalnościami przeciwzalewowymi jest wdrożeniem indywidualnego rozwiązania z barierami wodnymi. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania - nasze garaże podziemne czy też pomieszczenia piwniczne mają szanse wytrzymać nagłe ulewy bez podtopień. Ciśnienie wody podczas gwałtownych opadów jest bardzo duże - zaś specjalna kratka ściekowa bardzo dobrze hamuje ciśnienie i blokuje wydostawanie się dużych ilości wody z kanaliazcji i tzw. "cofek" kanalizacyjnych - bardzo niebezpiecznych dla zdrowia i życia.

Jakie podejście jest wobec tego najlepsze?

Wobec powyzszych aspektów, najlepszym rozwiązaniem jest koncepcja LOVE WATER, czyli traktowanie wody jako potrzebnego elementu życiowego, nie zawsze sprzyjającego człowiekowi, ale zawsze niezbędnego do życia i tak bardzo ważnego dla nas - ludzi. Postrzeganie wody jako dobrego żywiołu jest otwartym, dobrym podejściem i najbardziej skutecznym w holistycznym postrzeganiu natury. Pamiętajmy, ze woda jest naszym przyjacielem, musimy tylko nauczyć się z nią żyć i ją lepiej zrozumieć.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło