loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Najlepsze umywalki chirurgiczne dopasowane do Twoich potrzeb

Jakie wybrać umywalki do szpitala, do pomieszczeń sanitarnych przed blokiem operacyjnym? Jakie umywalki wybrać do łazienek pacjentów? Wszystkie odpowiedzi zawarte w artykule....

Umywalki, misy, korytka, zlweozmywaki - to miejsca, które umożliwiają nam zachowanie higieny poprzez mycie rąk i dzięki stałemu przelewowi wody zarządzanemu poprzez baterie lub fotokomórke. W miejscach takich jak ośrodki medyczne, kliniki, szpitale wymagania sanitarne dotyczące umywalek są bardzo surowe i należy zawsze z pełną starannością stosować się do zasad sanitarnych.

Jakie umywalki stosuje się w szpitalach?

W pokojach pacjentów oraz w przypokojowych łazienkach wystarczą umywalki ceramiczne. Jednak na blokach operacyjnych i w pomieszczeniach tuż przed blokami operacyjnymi są wymogi stosowania umywalek wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304. Dlaczego tak jest? Otóż, wyróżniamy higieniczne mycie rąk oraz chirurgiczne. Higieniczne mycie rąk to mycie, które znamy z życia codziennego - mycie rano, przed posiłkami, po pracy, przed różnymi czynnościami, po toalecie etc. Natomiast chirurgiczne mycie rąk jest myciem przed i po inwazyjnych zabiegach operacyjnych, gdzie wymogi higieniczne sa niezwykle surowe. Oprócz mucia z dodatkiem mydła należy stosować się do norm europejskich i za każdym razem stosując schemat wg Ayliffe’a. Dodatkowo stosujemy preparaty antyseptyczne, które pozwalają aż do kilku godzin zredukować ilość drobnoustrojów na naszych dłoniach.

Widzimy jak ważne jest zachowanie wysokiej higieny na bloku operacyjnych, dlatego też należy bezwzględnie stosować umywalki tzw. chirurgiczne odpowiednio dostosowane do takich standardów higieny, umożliwiające zachowanie najwyższej czystości i łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Rodzaje umywalek chirurgicznych:

  • - wyposażone w baterie łokciowe, uruchamiane na fotokomórkę lub uruchamiane włącznikiem kolanowym,
  • - z jednym, dwoma lub wieloma odpływami,
  • - zawieszane lub stojące,
  • - z mieszaczem wody lub bez mieszacza wody,
  • - z panelem ściennym lub bez panela ściennego

Najlepiej zamawiać profesjonalne urządzenia sanitarne takie jak umywalki chirurgiczne z całym osprzętem dodatkowym - bateriami łokciowymi, kolanowymi lub uruchamianymi fotokomórką oraz dozownikami detergentów.

Pewność, że zamawiamy najlepsze umywalki chirurgiczne

Aby mieć pewność jakości zamówionych umywalek szpitalnych, tzw. chirurgicznych należy dokładnie sprawdzić z jakiego materiału , z jakiej stali wykonane są urządzenia oraz dopasować wraz z producentem wszelkie dodatkowe opcje umywalki. Wówczas możemy spodziewać się, że przy zalecanej konserwacji i czyszczeniu umywalka ta będzie wytrzymała przez lata użytkowania.

Aby złożyć zapytanie na umywalkę chirurgiczną należy skontaktować się z nami - >>>TU KLIKNIJ<<<

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło