loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Odwodnienie tarasowe i balkonowe

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój balkon lub taras nie tylko świetnie wyglądał, ale także był bezpieczny i funkcjonalny oraz przez długie lata nie wymagał gruntownego remontu, powinieneś już na etapie jego planowania zastanowić się nad wyborem odpowiedniego odwodnienia. Woda opadowa ma niestety bardzo niszczący wpływ na konstrukcję balkonu albo tarasu.

Jak wykonać odwodnienie tarasu? Dlaczego dobrym wyborem są odwodnienia balkonowe i tarasowe z aluminium? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego warto zdecydować się na odwodnienia tarasowe i balkonowe aluminium?

Szukasz odwodnienia, które skutecznie odprowadzi wodę i skropliny z Twojego tarasu lub balkonu? W takim razie możesz zdecydować się na nowoczesne odwodnienia tarasowe z aluminium. W ofercie KMB znajdziesz kanały szczelinowe z aluminium, które cechują się wysoką funkcjonalnością, niską wagą i atrakcyjną ceną. Kanały Alu slotDRAIN są lekkie, ich montaż nie należy do skomplikowanych.

Odwodnienia balkonowe z aluminium mają jeszcze kilka istotnych zalet. Warto podkreślić, że kanały aluminiowe są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także odporne na korozję. Produkty oferowane przez KMB pokryte są w całości anodyzowana warstwą, która chroni przed powstawaniem nalotów. Decydując się na odwodnienia tarasowe z aluminium, możesz oczekiwać rozwiązania, które jest odporne na oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych oraz wytrzymałe na uszkodzenia o charakterze mechanicznych.

POBIERZ KATALOG - Odwodnienia tarasoweKanały Alu slotDRAIN. Dlaczego warto?

Wprowadzając do swojej oferty funkcjonalne Kanały Alu slotDRAIN, firma KMB wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. W serii Alu slotDRAIN dostępne są odwodnienia balkonowe i tarasowe wytwarzane z jednego kawałka ekstrudowanego aluminium. Na całej długości kanału znajdują się otwory spustowe o wymiarach 10×25 mm. Należy podkreślić, że odwodnienia aluminiowe od KMB są przystosowane do płytek. W ofercie dostępne są: narożniki, końcówki oraz moduły rewizyjne. Widoczne elementy odwodnienia mogą zostać na życzenie klienta spersonalizowane.

Nowoczesne kanały aluminiowe utrzymane są w minimalistycznym stylu, można je dopasować do każdego tarasu i balkonu, niezależnie od tego, jak są one zaaranżowane. To funkcjonalne rozwiązanie, które nie rzuca się w oczy, nie przytłacza aranżacji.

Odwodnienie tarasowe

Jak prawidłowo odprowadzić wodę z balkonu?

Nawet najwyższej jakości odwodnienia balkonowe i tarasowe muszą zostać prawidłowo zamontowane, aby mogły spełniać swoją rolę. Prace montażowe powinny zostać wykonane na tyle starannie, aby woda nie mogła przedostać się do konstrukcji betonowej. Istotny jest właściwy spadek konstrukcji posadzkowej, który powinien wynosić około 1,5-2%. Ponadto należy zadbać o uszczelnienie newralgicznych miejsc na tarasie lub balkonie, aby woda nie mogła przenikać do jego konstrukcji.

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie odwodnienia na tarasie lub balkonie, unikniesz częstych problemów, które powoduje woda opadowa. Należą do nich nie tylko zastoiska wody, ale także odpadające lub pękające płytki.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło