loading spinner
Wyślij nam szybką wiadomość

Zatkana kratka ściekowa. Co robić?

Woda nie odpływa do kanalizacji, zatkana rura lub co gorsze "cofka" nieczystości do pomieszczenia? Jest na to rada! Należy zamontować specjalne kratki ściekowe lub zastosować odpowiednią profilaktykę.

Wielu z nas zaskoczyła sytuacja kiedy woda ze zlewozmywaka lub podłogowej kratki ściekowej nie chciała spływać do systemu kanalizacji. Zwykle nikt z nas nie zastanawia sie co się dzieje z nieczystościami w gospodarstwie domowym lub w pracy. Pytania  zaczynają się właśnie po pierwszych symptomach niedrożności rur kanalizacyjnych.

Po pierwsze - profilaktyka.

Tak ważna kwestią jest zapobieganie niedrożności poprzez prawidłowe użytkowanie kratek ściekowych, umywalek. Pamiętajmy, aby nie wlewać, nie wrzucać do kanalizacji tłustych potraw w dużych ilościach, odpadów stałych oraz piasku i gruzu (niestety często podczas remontów wciąż jest ten "grzech" popełniany).

Takie odpady stałe jak np. włosy można zminimalizować poprzez zastosowanie na stałe w łazience specjalnego sitka. Nie możemy zapominać, że toaleta albo wpust podłogowy to nie człowiek - tak więc NIE dokarmiamy go :)

Co jeśli sytuacja wymaga wylewania tłustych nieczystości do kanalizacji?

Musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest to zgodne z zaleceniami producentów kratek ściekowych i zlewozmywaków, ale na rynku są produkty, które dostosowały swoją wytrzymałość i funkcjonalność do potrzeb Klientów z branży gastronomicznej. Wówczas należy podczas składania zamówienia napisać w uwagach prawdziwe przeznaczenie montowanej kratki, a dobry producent zaproponuje dodatkowo wzmocnione wersje produktu.

Woda nie odpływa - co robić?

Spróbujmy wyciągnąć akcesoria kratki ściekowej - ruszt przykrywający, sitko i syfon. Oceńmy w jakim stanie są wymienione akcesoria - np.  czy uszczelka na syfonie jest zniekształcona, zerwana lub czy tylko syfon jest zatkany, etc. Wprowadźmy tzw. żmijkę do rury odpływowej i postarajmy się zlokalizować miejsce problemu. W razie braku poprawy po przetykaniu  należy wezwać hydraulika .

Czego nie robić?

W przypadku nierdzewnej kratki ściekowej kategorycznie NIE WOLNO używać środków żrących, ponieważ mogą one uszkodzić nierdzewną kratkę ściekową. Wbrew pozorom nierdzewne wpusty podłogowe ulegają erozji kiedy są poddane czynnikom niektórych substancji. Pamiętajmy też, że preparat niewłaściwie używany nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić.

Chcesz zamontować u siebie kratkę ściekową wzmocnioną z tzw. antycofką?

Najlepiej skontaktuj się z producentem lub z obsługa sklepu kmb24.pl  >>> TU KLIKNIJ <<<

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło